Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Azzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy nekem sajnos több csomó is található a testemen, a legtöbb a combomon, de van a hátamon és a hasamnál is. Ezeket lehet egy ultragangos vizsgálattal megnézni és ha igen, akkor annak mi lenne az ára? Helyileg hol történik a vizsgálat?
A karomból már kioperáltak egy nagyobb zsírcsomót. Mintha a mostani csomók is ilyenek lennének, de ezt szeretném kideríteni.

Üdv.
Szigetvári G.
Tisztelt Szigetvári Gabriella!

Elvileg minden csomót meg lehet nézni Ultrahanggal.
Ha a vizsgálat egy csomóról kideríti, hogy az zsírcsomó és Ön elhozza a korábbi műtétjének a szövettani leletét, akkor könnyebb tanácsot adni. Általában azt szoktuk javasolni, hogy nézzük meg azokat a csomókat, melyek esztétikai problémát okoznak, fájdalmasak, vagy jelentősen növekednek, mert ezek azok, melyek műtétet igényelnek.

Sajnos a zsírcsomók jelentkezése alkati probléma lehet, de azért egy vérvétel (pl. magas szérum triglicerid, cholesterin szinrt is okozhatja) és szakemberrel ( belgyógyász) való konzultáció, amelyeket így látatlanban tudok javasolni.

Üdvözlettel,
Ultrahangközpont.hu
ultrahangkozpont.hu
Jó Napot!

Az a kérdésem , hogy a férjemnek hónaljban és a mell irányába fájdalmai vannak már egy hónapja.Súlyzós edzést végez és valószínű hogy meg húzódott neki.El is ment sebészetre megtapogatták ennyi , de már egy hónapja elég kellemetlen neki.

Van rá mód hogy ultrahanggal kiderül mi a baja?
Tisztelt Henter-Sipos Anita!

Az izomszakadás Uh-gal kimutatható ,de a meghúzódás ill.a túlterhelés nem. Az izomszakadás érdemes kimutatni ,hogy érdemes -e műteni v sem ."

Üdvözlettel,
Ultrahangközpont.hu
ultrahangkozpont.hu
Tisztelt doktor úr/nő!

Gyermekem most 5 hetes és "elvileg" csecsemőkori kólikája van. Azért írom, hogy "elvileg" mert már minden létező gyógymódot kipróbáltunk, de nincs enyhülése a babának. Tej és minden egyéb puffasztó étel mentes diétán vagyok, kapott infacolt, biogaiat, paraffin olajat, sűrűn van büfiztetve, próbáljuk masszírozni, lábtornáztatni, hordozókendőbe tenni, édesköméyn teát inni, de semmi nem használt!Végül az orvos javaslatára elkezdtük szélcsövezni! Ez utóbbi kicsit enyhít a fájdalmán, de gyakran még szélcsövezés után is görcsöl! Mielőtt szélcsöveztük volna is nagyon ritkán volt széklete, az is hosszú szenvedés után jött ki szegényből, de mióta szélcsövezzük úgy vettük észre, nincs már spontán széklete. Ezért elhagytuk a szélcsövet. Így viszont ismét visszaállt az előtte fennálló helyzet, hogy a baba órákon keresztül sír és görcsöl és nem jön ki belőle alul semmi! A legnagyobb problémánk, hogy a baba az ébrenléteinek a 80-90%-át görcsöléssel és keserves sírással tölti, mert látszik rajta, hogy komoly fájdalmai vannak! De gyakran még álmában is görcsöl! Egyszerűen jóformán nincs nyugalmi állapota a nap 24 órájában, csak amikor mélyen alszik! Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e hogy valami elzáródás vagy szűkület lehet a beleiben, hogy képtelen kakilni? Illetve lehet-e összefüggés, hogy majnem 3 héttel korábban érkezett a kiírtnál és sztreptokókusz fertőzésem volt, amire én kaptam antibiotikumot és neki szerencsére negatív lett a lelete születése után. De ettől függetlenül létezik-e hogy mégis csak okoz ez valami problémát a beleiben? Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett a levelem.

Válaszát előre is köszönöm
Kedves Anyuka!

A kérdés valójában nem ultrahangos, mert ez elég komplex problémának tűnik. Szívesen megnézem ultrahanggal, de jó lenne, ha az összes eddigi leletével együtt eljönne egy gastroenterológiai vizsgálatra is. 5 hetes babának, aki kizárólag anyatejes, nem baj, ha 2-3 naponta van széklete.
Ha folyamatosan sír, annak is sok oka lehet (kevés az anyatej, éhes vagy túletetett, stb.).

Az elzáródás, szűkület vizsgálata nem az ultrahang, hanem a kontrasztanyagos röntgen vizsgálat, de az lehet a következő, ha megvolt az UH (látható lehet, a felhalmozódott széklet a belekben) és a gastroenterológiai vizsgálat.

Várom rendelésemen akár már jövő csütörötökön.

Tisztelettel,
Dr. Kövi Rita
Dr. Kövi Rita radiológus
Pajzsmirigy vizsgálatkor anti TPO is végeznek? Köszönöm válaszát
Tisztelt Töltszéki Tiborné!

A pajzsmirigy ultrahang vizsgálatba nem tartozik bele az anti TPO vizsgálata.Ellenben ha szeretné, labor asszisztens kollégáink el tudják önnek végezni az ultrahang után.

Üdvözlettel,
Raffai Henriette
Raffai Henriette Egészségügyi asszisztens

Hírek

Egyre több a Crohn betegséggel diagnosztizált gyerek

Egyre több a Crohn betegséggel diagnosztizált gyerek

A gyulladásos bélbetegségek közé tartozó Crohn betegség egyre többször kerül diagnosztizálásra nem csak a felnőttek, de a gyerekek esetében is. A lazább, hígabb széklettel és görcsös hasi panaszokkal járó állapotnál megfigyelhetőek nyugalmi és fellángolási időszakok, ...
Vállfájdalom- mik a leggyakoribb kiváltó okok?

Vállfájdalom- mik a leggyakoribb kiváltó okok?

A vállfájdalom igen gyakori problémának számít, hiszen egy erősen igénybe vett és széles mozgástartománnyal bíró ízületről van szó.  Sokszor a probléma magától elmúlik, azonban előfordulhat, hogy a vállfájdalom tartósan megmarad, illetve egyéb panaszok is társulnak ...
Nyálmirigy aspirációs citológiája- mikor van rá szükség?

Nyálmirigy aspirációs citológiája- mikor van rá szükség?

Az aspirációs citológia egy minimálisan invazív módja annak, hogy sejtmintát vegyenek egy csomóból vagy duzzanatból. Gyanús elváltozások bárhol a testen előfordulhatnak, még a nyálmirigyekben is.  Hogy mikor van szükség a nyálmirigy aspirációs citológiájára, azt dr. ...

Prima Medica Egészségközpontok

Tisztelt Pácienseink!

Az Ostrom utcai rendelőknek otthont adó épületen teljes felújítást végzünk, hogy egy kellemes környezetben fogadhassuk a gyógyulni vágyókat. A felújítással kapcsolatos kellemetlenségekért szíves elnézésüket és megértésüket kérjük!

Köszönettel:

Prima Medica Egészségközpontok